Články

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Klidné a levné ubytování v Praze

Sehnat si pěkné ubytování v Praze, které má výhodnou polohu a neplatí se za něj astronomické částky, to není jen tak.

Kompletní vybavení interiérů nábytkem je stále žádanější

Nechcete vést několik jednání s různými dodavateli, kontrolování a přebírání jednotlivých prací.

RedX® = kvalitní nůžkové párty stany a nafukovací stany pro Váš event

RedX® International působí na Evropském trhu s eventovým vybavením již mnoho let. Naší nabídku tvoří především párty stany, nafukovací stany, nafukovací brány, reklamní vlajky, bannery s potiskem, cateringové stoly, skládací židle, prodejní pulty a jiné příslušenství.

Účetní programy AdmWin Vám pomohou

Pokud používáte účetní program AdmWin, pak ze strašáku poslední doby v podobě kontrolního hlášení k DPH nemusíte mít obavy. Požadované údaje jsou na běžně zadávaných dokladech.

Bezpečí je základní potřebou v našem životě

V moderním světě je pro každého z nás náš domov místem, kde nejen odpočíváme a čerpáme novou energii, ale kde se především cítíme bezpečně.

Dřevo je nepřekonatelná klasika

V čím více moderní době žijeme, tím více je zjevné, že některé trendy přicházejí a odcházejí, a zůstává především osvědčené a tradiční. Tento jev se týká obecně nejrůznějších věcí a oblastí života.

Pročištění organismu zajistí pevné zdraví

Každý z nás je neustále vystaven působení mnoha škodlivých vlivů a látek. Jednak nás ovlivňuje znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí, jednak přijímáme do svých těl spoustu chemikálií obsažených v nekvalitních potravinách, které jíme.

Emoční karty: Cesta do mého nitra a Překážky v sebepochopení

Terapeutické karty jsou fascinujícím a efektivním prostředkem v oblasti psychoterapie, který nabízí strukturovaný a systematický přístup k terapeutické prá­ci.

Izrael čelí rozsáhlému íránskému útoku, Netanjahu slíbil odpověď

Írán v sobotu spustil rozsáhlý vzdušný útok na Izrael v reakci na nedávný útok na íránský konzulát v Damašku připisovaný židovskému státu. Íránské revoluční gardy oznámily, že útočí desítkami dronů a raket, izraelská armáda předtím uvedla, že drony z Íránu poletí několik hodin. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v prohlášení řekl, že Izrael se na přímý útok Íránu připravoval a že jakýkoli úder nenechá bez odvety.

Izrael čelí rozsáhlému íránskému útoku, Netanjahu slíbil odpověď

Írán dnes spustil rozsáhlý vzdušný útok na Izrael v reakci na nedávný útok na íránský konzulát v Damašku připisovaný židovskému státu. Íránské revoluční gardy oznámily, že útočí desítkami dronů a raket, izraelská armáda předtím uvedla, že drony z Íránu poletí několik hodin. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v prohlášení řekl, že Izrael se na přímý útok Íránu připravoval a že jakýkoli úder nenechá bez odvety.

Německo vrátilo zvony zabavené za války, Ostrava je přivítala bohoslužbou

Po více než osmdesáti letech se do původních farností v Ostravsko-opavské diecézi vrátilo pět zvonů. Za 2. světové války zvony zrekvírovali němečtí nacisté, ale naštěstí neskončily v tavicích pecích, aby byly přeměněny na zbraně. V rámci projektu Zvony míru pro Evropu se v sobotu v ostravské Katedrále Božského Spasitele konala slavnostní bohoslužba.

Fiala je pošesté předsedou. Půjde o prozápadní hodnoty, vyzval ODS k akci

Občanští demokraté dnes zvolili do svého čela pošesté politologa Petra Fialu. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, protikandidáta neměl. Mandát považuje za silný a hodlá s ním příští rok ve sněmovních volbách obhájit pozici ODS v čele vládních stran.

Před Androvým stadionem se objevila prasečí hlava. Klub nezastrašíte, zní ze Sigmy

V sobotu ráno neznámý vandal potřetí polepil Andrův stadion v Olomouci plakáty proti vedení. K tomu navíc za tmy přidal prasečí hlavy a červenou barvu. Stalo se tak den před domácím zápasem Sigmy Olomouc proti Jablonci. Incidentem se zabývají policisté.

Sázejí už od února. Teplé počasí uspíšilo obnovu lesů po kůrovci i vichřici

Teplotně nadprůměrné jaro urychlilo letošní výsadbu nových lesů. Lesníci v kraji vyrazili sázet stromy hned o několik týdnů dříve než obvykle, první kusy vysadili už v únoru. Teď už jsou v zemi stovky tisíc sazenic a zbytek by měl následovat do konce dubna. Nové stromy se objevují především tam, kde původní lesy zničila kalamita.

Britská centrální banka ukázala nové bankovky s králem Karlem. Do oběhu zamíří v červnu

Už za necelé dva měsíce se ve Spojeném království začne platit novými bankovkami s portrétem krále Karla III. Panovník si tento týden poprvé prohlédl jejich podobu v Buckinghamském paláci, kam mu je přišel ukázat šéf centrální banky Andrew Bailey. Postupná výměna bankovek je „jedním z posledních velkých kroků, kterým Velká Británie dokončí svůj přechod k vládě krále Karla,“ podotýká stanice BBC. Mince či poštovní známky s monarchovým portrétem jsou již v oběhu více než rok.

OBRAZEM: Pražské metro slaví 50 let. Dopravní podnik ukázal všechny soupravy

Pražské metro slaví padesáté výročí od zprovoznění prvního úseku. Při té příležitosti uspořádal v sobotu Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) celodenní vystavení souprav metra v Depu Kačerov. Fanoušci měli možnost na vlastní oči vidět všechny čtyři typy vlaků, které se proháněly nebo dodnes jezdí pražským podzemím.

Premiér Petr Fiala je dál předsedou ODS. Protikandidáta na kongresu strany neměl

Premiér Petr Fiala se opět stal předsedou ODS, neměl protikandidáta. Získal 424 platných hlasů od 525 přítomných delegátů ostravského kongresu. Jeho cílem je vyhrát volby do Poslanecké sněmovny v roce 2025. Mandát obhájil popáté, když ho dokončí, bude v čele ODS déle než zakladatel strany Václav Klaus.

Fiala: Vláda splnila většinu slibů. Inflace i cena energií klesla, dočkáme se růstu mezd

Vláda pětikoalice, tedy ODS, lidovců, TOP 09, Starostů a Pirátů, má podle premiéra Petra Fialy splněno 60 procent z úkolů, které si před více než dvěma lety zadala. Delegátům volebního kongresu ODS v Os­travě v kandidátském projevu dnes řekl, že není pochyb o tom, že do konce mandátu splní vláda naprostou většinu toho, co si předsevzala.